ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه ورقی است که توسط فلز روی گالوانیزه شده است. گالوانیزه یکی از روش‌هایی است که جهت محافظت ورق در برابر خوردگی و زنگ زدی از آن استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی ورق های گالوانیزه بپردازیم.

در این مقاله به خواص شیمیایی، خواص فیزیکی این ورق ها پرداخته شده است.

ترکیب شیمیایی ورق گالوانیزه و خواص آن

ورق ها از نظر نحوه ساخت به دو دسته فولاد سرد و فولاد گرم تقسیم می‌شوند که ورق گالوانیزه در دسته ورق‌های سرد قرار می‌گیرد. روند تولید ورق گالوانیزه، دردمای پایین و تحت فشار بالا می‌باشد.

ورق گالوانیزه از فولاد ST37 ساخته می شود. فولاد ST37 دارای عناصر کربن، سیلیس، منگنز و مقادیر کمی وانادیم می باشد که یک لایه محافظ از فلز روی (Zn)، سطح ورق را پوشانده است، که هر یک از این ترکیبات و درصد خلوص و میزان مصرف آنها در ساخت فولاد، روی قیمت ورق گالوانیزه تاثیر دارد.

لایه گالوانیزه ایجاد شده بر روی ورق، موجب افزایش مقاومت ورق در برابر خوردگی و یا زنگ زدگی می شود. در نتیجه استفاده از ورق گالوانیزه در هوای آزاد و یا محیط هایی که در معرض رطوبت می باشد، مناسب است. علت استفاده از فلز روی، خواص ذاتی این عنصر و همچنین پتانسیل الکتریکی بالای آن می‌باشد.

خواص مکانیکی ورق گالوانیزه

ورق های گالوانیزه با توجه به استاندارد های متفاوت دارای خواص مکانیکی متفاوتی نیز می باشند.

دو نوع از ورق های گالوانیزه که کاربرد بیشتری در صنایع دارند، ورق گرید DX51D و DX53D است. گرید DX51D دارای خواص نیمه کششی و گرید DX53D دارای خصوصیات ضد پیری می‌باشد و برای صنایعی که دارای کشش بسیار می باشد، استفاده می‌شود.

فرآیند تولید ورق های گالوانیزه

جهت تولید ورق های گالوانیزه روش های مختلفی وجود دارد. پرکاربردترین و مقرون به صرفه‌ ترین آن‌ها روش غوطه ور سازی در حمام مذاب روی است. برای تولید ورق گالوانیزه، ابتدا فولاد ST37 را در دمای بالا نورد می کنند، سپس برای حذف آلودگی و اکسیداسیونی که بر روی ورق اتفاق افتاده است، مرحله اسید شویی انجام می شود. در مرحله بعدی نورد سرد در دمای پایین انجام می گیرد تا ورق را به به ضخامت مورد نیاز برسانند. انجام نورد سرد دارای مزیت های بسیاری می باشد که مهمترین آن، ریزساختار شدن ورق است. ریز ساختار شدن ورق گالوانیزه موجب می شود تا استحکام ورق افزایش پیدا کند.

ورق فولادی وارد حمام مذاب روی می‌شود و از سمت دیگر حمام در حالی که پوششی از روی بر آن ایجاد شده خارج می‌شود. همزمان با خروج ورق با استفاده از یک دستگاه هواجت، ضخامت لایه فلز روی را کنترل می کنند و سپس مرحله خنک کاری ورق انجام می‌شود و ساختار ریزدانه‌ ی روی که به گل گالوانیزه معروف است روی آن شکل می‌گیرد. اندازه‌ و ابعاد دانه های ایجاد شده، بستگی به سرعت خنک کاری ورق دارد.

پس از خروج ورق از داخل حمام، ورق گالوانیزه شده باید سرد شود، در این مرحله باید دقت داشت تا ورق کاملا خشک شود و سپس رول شدن ورق انجام گیرد. زیرا خیس بودن ورق، موجب ایجاد خط بر روی ورق می شود.

 

کاربرد ها

از ورق های گالوانیزه برای ساخت لوله بخاری، کانال کولر، کابینت آشپزخانه و شیروانی منازل که عمدتا در معرض رطوبت شدید هستند استفاده می‌شود که مقاومت به خوردگی خوبی دارند.