در خرید اره عمودبر به چه نکاتی دقت کنیم؟

در خرید اره عمودبر به چه نکاتی دقت کنیم؟، آیا این ابزار برقی برای کار من مناسب است؟ بهترین نوع آن کدام است؟ در خرید ابزار باید به چه ویژگی‌هایی توجه کنم؟ تمام این سوالات و سوالاتی از این قبیل هنگام خرید ابزار برقی جدید برای هرکس پیش می‌آید و ممکن است شما را به چالش بکشد. در این مقاله قصد داریم راهنمای کاملی برای خرید اره عمودبر ارائه دهیم تا با کمک آن بتوانید اره عمودبر مناسب‌ کارتان را انتخاب کنید.

در خرید اره عمودبر به چه نکاتی دقت کنیم؟

مهم‌ترین ویژگی که اره عمودبر باید داشته باشد حرکت پاندولی و سرعت متغیر است. اره عمودبر با ویژگی‌های تخصصی بیشتر هم موجود است که درصورت نیاز می‌توانید آن را تهیه کنید.

حرکت پاندولی تیغ اره عمودبر

حرکت تیغه‌ در اره عمودبر استاندارد به‌صورت معمول، به‌ شکل رفت و برگشتی، از بالا به پایین بوده درحالی‌که اره عمودبر با حرکت پاندولی به همان نسبت که تیغه جلو می‌رود سرعت آن هم سیر صعودی پیدا می‌کند سپس در حالیکه ضرباتی به سمت پایین می‌زند شروع به برش بعدی می‌کند.

حرکت تیغه حالت بیضی شکل داشته که باعث می‌شود حرکت سایشی روی تیغه کم‌تر شده و صدای سایش را که معمولاً در اره‌ ارزان‌تر بیشتر است، از بین برود. در این اره‌ زاویه‌ی حرکت، قابلیت تطابق با انواع مواد را دارد. برش‌هایی که توسط اره عمودبر با حرکت پاندولی زده می‌شود معمولاً صاف و تمیز‌تر از برش‌هایی است که با عمودبر ساده زده می‌شود.

عمق برش اره عمود بر

عمق برش از مواردی است که باید به آن توجه کنید زیرا در صورت استفاده نادرست ممکن است تیغه کج شود یا بشکند. عمق برش اره عمودبر در چوب حدود ۵۰ میلی‌متر و در فلزات ۲۵ میلی‌متر است.

مقایسه اره عمودبر برقی و شارژیاز آنجا که تیغه‌ عمودبر تمایل زیادی به خم شدن دارد به ویژه اگر روی الواری با ضخامت زیاد کار می‌کنید، در این حالت احتمال اینکه برشی با زاویه‌ی نامناسب زده شود بسیار است. برای جلوگیری از این امر بهتر است از برش خط اصلی بپرهیزید و ۳ میلی‌متر از لبه‌ی قطعه کار فاصله گذاشته سپس با سنباده‌ی لرزان لبه آن را صاف کنید.

عمودبر برقی در مقایسه با عمودبر شارژی قدرت بالاتری داشته اما امروزه برندهای تولیدکننده ابزارآلات درصدد آن هستند که قدرت باتری را افزایش دهند تا این نقص را جبران کنند. با همه‌ی این نکات خرید عمودبر ساده برقی همیشه گزینه‌ی مناسبی است. البته اگر از آن دسته افرادی هستید که انواع ابزار آلات را در کارگاه خود دارید باید بگویم اره عمودبر شارژی می‌تواند گزینه‌ی دوم برای لیست ابزار شما باشد.