آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی انتقالی و روستیک

در این مقاله قصد داریم شما را با دو سبک دکوراسیون داخلی انتقالی (Transitional) و روستیک (Rustic) آشنا کنیم. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این دو سبک دکوراسیون داخلی بدانید.

سبک دکوراسیون داخلی انتقالی TRANSITIONAL

مطمئناً از خود می پرسید که تفاوت بین سبک های طراحی داخلی سنتی و سبک دکوراسیون انتقالی چیست؟ سبک دکوراسیون داخلی انتقالی ترکیبی بسیار هوشمندانه از سبک سنتی و مدرن است. آن چیزی که باعث شده سبک طراحی انتقالی هنوز پابرجا باشد، ایجاد تعادل بین دو سبک سنتی و مدرن است. یک دکوراسیون داخلی پرطرفدار از ترکیب مبلمان سنتی راحتی، بزرگ و منحنی شکل با عناصر مدرن مانند استیل و یا شیشه و استفاده کردن از خطوط صاف و مستقیم و دوری از تزئینات پر زرق و برق در دیگر بخش ها است که باعث می شود یک فضا بیش از حد شبیه به یک سبک به نظر نرسد.

در سبک دکوراسیون انتقالی از رنگ های نسبتا خنثی برای ایجاد یک فضای آرام استفاده می‌شود که در کنار اینکه فضایی صمیمی بوجود می‌آورد، شیک و لوکس است. رنگ خنثی پس زمینه در این سبک، بستر مناسبی برای خود نمایی دکور های رنگارنگ است. این سبک زمانی که می خواهید دو خانه با سبک های متفاوت را ترکیب کرده و به یک خانه بزرگتر با سبک ترکیبی تبدیل کنید می تواند به شما کمک کند.

دکوراسیون داخلی روستیک  RUSTIC

سبک دکوراسیون روستیک یا روستایی که بیشتر در ویلاها و کلبه های کوهستانی دیده می شود، ریشه در فرهنگ و سنت کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه و کشورهای اسکاندیناوی دارد. این سبک سعی دارد با به درون کشیدن طبیعت، فضای گرم و دلنشینی را بوجود آورد. ترکیب سبک دکوراسیون مزرعه ای و دکوراسیون صنعتی و عریان کردن زیبایی های طبیعی گرما و صمیمیت یک خانه روستایی را به ارمغان می آورد. ممکن است المان های بیرونی چون سقف های طاق دار با تیره های چوبی و کف چوبی مرمت شده نیز در سبک دکوراسیون روستایی به چشم بخورد.

  • تأکید بر زیبایی های طبیعی و فرسوده
  • استفاده از چوب خام
  • استفاده از سنگ و چرم
  • استفاده از عناصر خام و اغلب نیمه تمام
  • استفاده از ظروف سفالی و مصالح ارگانیک
  • استفاده از رنگ های گرمِ مات
  • استفاده از پارچه های طرحدار
  • مبل های سفارشی مخمل و صندلی های چرمی

اجزای به کار رفته در این سبک دارای سطح ناصاف و کمی زمخت هستند که ساختار خام و نپخته ای دارند. مبلمان و روشنایی ها از کنده، تنه و شاخه ی درخت و کنف ساخته می شوند. کاربرد مبلمان مدرن در سبک روستایی امروزه بیشتر کاربرد دارد.