فاضلاب شهری چیست ؟

فاضلاب شهری چیست ؟ ، هر آبی که برای مصارف گوناگون تهیه بشود و بعد از استفاده آن آب کیفیت خود را از دست بدهد به آن فاضلاب می گویند به شکل کلی آب بعد از استفاده از کیفیت خود در برابر فعالیت های گوناگون انسانی از دست می دهد . 

دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی  ، انسان امکان دارد که بتواند چندین هفته بدون غذا زنده بماند چون بدن افراد از چربی و مواد پروتئینی انباشته شده برای تامین انرژی مصرفی استفاده می کند . اما بدون آب بیشتر از چند روز نمی توان زنده ماند .

تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال

تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال، تصفیه آب با این شیوه، یکی از کاربردی ترن روش های بیولوژیکی محسوب می شود. این روش برای تصفیه انواع فاضلاب خصوصا فاضلاب شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد ازن در تصفیه آب

کاربرد ازن در تصفیه آب، گندزدایی آب از مهم ترین اهداف تصفیه آب است. متداول ترین نوع گند زدایی آب کلر زنی می باشد که به دلیل ایجاد ترکیبات آلی کلردار، خطری جدی را برای سلامتی انسان در طولانی مدت به وجود می آورد.

تصفیه آب های زیر زمینی

تصفیه آب های زیر زمینی، آب های زیر زمینی نیز غالبا با آلودگی هایی همراه می باشند که در صورت بی توجهی به تصفیه این آب ها و استفاده انسان از این گونه آبها، سبب بروز خطرات جانی می شود. از این رو لازم است قبل از مصرف، مورد گند زدایی و تصفیه قرار بگیریند.